« בחזרה לתיעוד

רבולושן סליידר – הגדרות שקופית

במדריך זה נסקור את האפשרויות של הגדרות שקופית בתוך המצגת.

הוספת שקופית חדשה

כברירת מחדל בפתיחת מצגת חדשה תמצאו את השקופית הראשונה (#1 Slide). כדי להוסיף שקופית חדשה לחצו על כפתור הפלוס (Add Slide).

rev-0010

במעבר עכבר על קוביית השקופית תמצאו אפשרויות נוספות: לחיצה על העיגול האדום תסתיר את השקופית מהמצגת ולחיצה על העיגול הירוק תחזיר את השקופית להצגה (שימושי לשקופיות שרוצים להציג רק בזמנים מיוחדים). בנוסף, בתחתית הקובייה תוכלו לעשות שכפול לשקופית, שמירה לטמפלט ומחיקת השקופית.


הגדרות שקופית

הגדרות רקע (Main Background)
בלשונית זאת תוכלו לשלוט על רקע השקופית מתוך מגוון אפשרויות: שקוף, תמונה, צבע אחיד וסרטון וידאו. שימו לב להגדרות הנוספות שמופיעות לפי סוג הרקע שבחרתם.

rev-0009

Main / Background Image – בחירת תמונה כרקע לשקופית. בהגדרות הנוספות תוכלו להגדיר את גודל התמונה, מקור כיתוב ה-Alt שיופיע לתמונה (שימושי לחוק הנגישות), אופן פריסת התמונה (Cover / Contain / Normal / %), נקודת המוצא של התמונה ואפשרויות חזרה של התמונה (שימושי לטקסטורות). בלשונית ה-Parallax תוכלו לבחור אפקט לרקע התמונה, בלשונית KenBurns תוכלו להגדיר אנימציה של הגדלה / הקטנה לתמונת הרקע

External URL – תוכלו להגדיר לינק חיצוני למקור התמונה

Transparent – רקע מצגת שקוף. בעת שילוב המצגת באתר יוצג הרקע של האתר או של האזור ורק התוכן שנמצא בתוך המצגת יופיע

Solid Colored – תוכלו לבחור באמצעות הפיקר צבע אחיד שיופיע כרקע לשקופית

Video – תוכלו להגדיר סרטון יוטיוב שיופיע כרקע לשקופית. בשדה ה-ID תדביקו את מזהה הסרטון ביוטיוב, החל מגרסא זאת חייבים להגדיר תמונת Cover שתופיע לפני ניגון הסרטון (מסייע לטעינה מהירה). בהגדרות המתקדמות תוכלו למצוא אפשרויות נוספות: Force Cover – מתיחת הסרטון על כל גודל המצגת, הוספת מסיכת נקודות על הסרטון, יחס תצוגת הסרטון, הגדרת נקודת פתיחה וסיום לסרטון, ניגון בלופ, מעבר לשקופית הבאה בעת סיום הסרטון או לפי אורך השקופית, השתקת סאונד ומהירות הווידאו.

שימו לב: בעת הוספת וידאו מתוך קובץ (HTML5 Video) יש להעלות את קובץ הוידאו לפי הפורמטים הנתמכים.


הגדרות כלליות (General Setting)

Slide Delay – קביעת אורך שקופית שונה מהגדרות ברירת המחדל שהוגדרו בהגדרות המצגת

Slide State – מצב פרסום השקופית, ניתן לעצב שקופית אך לא לפרסם אותה

Visible from / until – אפשרות לתזמן שקופית לפי תאריך ושעה

Thumbnail – הוספת תמונה ממוזערת לשקופית

מעבר בין שקופיות (Slider Animation)
בלשונית זאת תוכלו לבחור את אפקט המעבר בין השקופיות. ניתן להגדיר אפקט אחד או כמה ולשלוט בכל הפרמטרים של המעבר.

הוספת לינק ואפשרויות SEO
בלשונית זאת ניתן להוסיף מידע והגדרות עבור seo. בנוסף ניתן להגדיר שלחיצה על השקופית תיצור הפניה לשקופית אחרת במצגת או ללינק חיצוני.


עריכת שקופית

היתרון הגדול של הרבולושן, הוא האפשרות להוסיף אלמנטים שונים למצגת, לנהל כל אלמנט בפני עצמו ע״י ניהול שכבות ותזמון כניסה ויציאה של אלמנטים על גבי ציר הזמן. בצד ימין של החלון תוכלו לראות כיצד המצגת שלכם תיראה לפי התקנים, מעבר עכבר על אייקון המחשב יפתח לכם אייקונים של ההתקנים השונים וכך תוכלו לראות את המצגת שלכם במצבי רספונסיב לפי התקן. שימו לב לקווים המקווקוים בצבע תכלת שמופיעים בגבולות חלונית העריכה – הם מושפעים מגודל הגריד שהגדרנו במסך הגדרות המצגת.

לחיצה על אייקון הפלוס (לבן ע״ג כחול) שנמצא בתוך חלון עריכת השקופית מאפשרת להוסיף טקסט או קוד html, תמונה, סרטון וידאו, כפתור וצורות גראפיות.

rev-0007

הוספת טקסט
בעת לחיצה על לשונית הטקסט, תעלה לכם על המסך חלונית שחורה בה תוכלו לכתוב את הטקסט שלכם. לחיצה על אייקון ה-V הירוק תשמור את הטקסט ותאפשר לכם לעצב אותו. אייקון הקוביות שמופיע בחלונית מאפשר לכם להוסיף אייקונים לתוך השקופית שלכם מתוך מגוון רחב של פונט אייקון שהוטמע ברבולושן.

בעת אישור הטקסט בשקופית יפתח סרגל עם אינספור אפשרויות עריכה: פונט, צבע, גודל, יישור, משקל ועוד. לחיצה על אייקון הפלוס ליד לשונית ה-Style תחשוף עוד אפשרויות לעיצוב הטקסט: מסגרת, רקע, מתיחה, סיבוב, פרספקטיבה, הובר ועוד.

הוספת תמונה
אפשרות להוספת תמונות מתוך ספריית המדיה ישירות לתוך השקופית

הוספת וידאו
בלחיצה על אפשרות זאת יפתח חלון עם אפשרויות למקור הוידאו (YouTube, Vimeo, HTML5 Video), בעת הכנסת מזהה הסרטון ולחיצה על כפתור Search יפתחו אפשרויות והגדרות לוידאו: גודל, הצגת בקרי שליטה, סאונד, איכות, ניגון אוטומטי, מהירות, הגדרות נראות להתקנים ניידים ועוד.

הוספת כפתור
בלחיצה על הוספת כפתור יפתח חלון עם סגנונות עיצוב של כפתורים, לכל עיצוב ניתן להתאים אישית את הצבע והגודל וכן לשלוט במצב ההובר.

הוספת צורה
ניתן להוסיף לשקופית צורה מרובעת או עגולה, אפשר להתאים את הצבע, הגודל ועוד אפשרויות


הגדרת אלמנט

מעל חלון העריכה תמצאו סרגל הגדרות לשליטה במאפייני האלמנטים שהוספתם לשקופית. כדי להציג את האפשרויות וההגדרות יש לבחור את האלמנט הרצוי ואז ללחוץ על הלשוניות בסרגל.

rev-0011

Style – אפשרויות טיפוגרפיה, עיצוב ועימוד

Animation – אפקט כניסה ויציאה של האלמנט מהשקופית. ניתן לבחור בין מגוון אפקטים וכן לערוך את הגדרות ברירת המחדל של האפקט

Loop Animation – אפשרות חדשה שנוספה החל מגרסה זאת המאפשרת הוספת אנימציה לאלמנט לכל זמן התצוגה שלו בשקופית. לדוגמא: הוספתם פרח ואתם רוצים שהוא יסתובב כל הזמן, בחרו באפקט Rotate, תוכלו לקבוע את כיוון הסיבוב, מהירות, מספר הפעמים שהאנימציה תחזור על עצמה ועוד.

Visibility – אפשרות נראות לפי התקנים. ניתן לקבוע שאלמנט מסוים יופיע רק בגלישה ממובייל או להיפך – יוסתר בגלישה ממובייל

Behavior – אפשרות שליטה על הרספונסיביות של האלמנטים

Action – הוספת אינטראקטיביות לשקופית שלכם. תוכלו להוסיף אקשנים מתוך מגוון אפשרויות שהוגדרו במערכת או לתכנת אקשן משלכם

Attributes – אפשרות להוספת Class, Title, ID לאלמנטים שבשקופית

Performance – שפרו את הביצועים של טעינת האלמנטים שבשקופית


ציר הזמן (Timeline)

בתחתית המסך תוכלו לראות את ציר הזמן של השקופית -בצד שמאל של החלון מופיעים כל האלמנטים שבשקופית, כאשר כל אלמנט מופרד לשכבה נפרדת. תוכלו לגרור את השכבות למעלה ולמטה ולסדרן מחדש. לחיצה על אייקון העפרון תאפשר לכם גישה מהירה לעריכת האלמנט (שימושי לשקופיות עם המון אלמנטים).

rev-0008

בצד ימין של המסך נמצא ציר הזמן – לחיצה על שכבה תציג לכם עיגולים אותם תוכלו לגרור ימינה ושמאלה כדי לתזמן את כניסת ויציאת האלמנט מן השקופית. ניתן גם לקבוע את משך זמן הכניסה והיציאה של האלמנט. מי שמעדיף תזמון לפי שניות מדויקות יכול להיעזר בחלונית שתפתח מעל ציר הזמן ולהגדיר ms מדויק לכל נקודה ונקודה.


אל תשכחו לשמור שינויים מדי פעם ע״י לחיצה על כפתור השמירה הירוק שמופיע בצד הדף.

« בחזרה לתיעוד