« בחזרה לתיעוד

ניהול תפריטים בוורדפרס

במדריך הבא אסביר לכם כיצד לנהל תפריטים באתר הוורדפרס שלכם.

1. בלוח הבקרה לחצו על עיצוב > תפריטים

2. בחרו את התפריט שאתם רוצים לערוך מתוך הרשימה ולחצו על ״בחירה״, אם עדיין לא יצרתם תפריט לחצו על ׳יצירת תפריט חדש׳. אם פתחתם תפריט חדש, הגדירו לתפריט שם בשדה ׳שם התפריט׳.

menu0

3. בחרו את העמודים שאתם מעוניינים להוסיף לתפריט (בחלון זה מופיעים כל העמודים שפורסמו באתר) ולסיום לחצו על להוסיף לתפריט׳. אם ברצונכם להגדיר את תפריט זה כתפריט הראשי של האתר (יופיע בראש האתר) סמנו V באפשרות ׳תפריט ראשי׳ שמופיעה בתחתית החלון השמאלי.

menu2

4. בצד כל עמוד שהוספתם לתפריט (מופיע בחלונית השמאלית בצורת מלבן אפור עם שם העמוד) מופיע חץ קטן. לחיצה על החץ תפתח כמה אפשרויות: שינוי שם העמוד כפי שיופיע בתפריט (לדוגמא: שם העמוד הוא אודות ואתם רוצים שבתפירט יופיע ׳מי אנחנו׳). בתחתית החלונית מופיע כפתור ׳הסרה׳ – לחיצה עליו תמחק את העמוד מהתפריט.

menu3

5. אם אתם מעוניינים לתת ליצור תפריט נפתח, כל מה שעליכם לעשות זה לגרור את חלונית העמוד אל מתחת לעמוד שאתם רוצים שיופיע מתחתיו, שימו לב שהעמוד שהגדרתם כ׳תת פריט׳ יופיע כשהוא מוזח שמאלה מהעמוד שמעליו. ניתן להגדיר לכל עמוד תתי עמודים וגם תתים לתת העמודים (3 רמות).

menu4

6. במידה ואתם רוצים לעשות תפריט נפתח אך שהכפתור העליון לא יהיה לחיץ לעמוד כלשהו אלא רק יפתח את התפריט המשני, כל מה שתצטרכו לעשות זה להוסיף קישור (מותאם אישית), כאשר בשורת הקישור URL תכתוב רק # ותקראו לפריט בשם הרלוונטי, ולאחר מכן תוסיפו תחתיו תתי פריטים.

לאחר מכן, אפשר לערוך את הפריט הראשי ולמחוק ממנו את ה #, ככה הכפתור כלל לא יהיה עם סמן של קישור.

7. במקרים רבים תרצו להגדיר את התפריט שיפתח בלשונית חדשה או להוסיף קישורים ישירים לפוסטים או CPT אחרים. שימו לב לכפתור "אפשרויות תצוגה" שמאפשר לכם להוסיף אלמנטים שונים לעמוד הזה.

nav-menus-options

8. לא לשכוח ללחוץ על כפתור השמירה כדי לשמור את השינויים שערכתם בתפריט.

« בחזרה לתיעוד