« בחזרה לתיעוד

Builder – סקירה כללית

אנחנו שמחים להכיר לכם את אזור ה Builder שלנו המאפשר לכם להקים עמודים בשיטת Drag & Drop המאפשרים ליצור אין ספור פריסות מדהימות בקלות עם שליטה על כל אזור בנפרד.

ה Builder מבוסס על שני אלמנטים מרכזיים, אזורים ו-וידג'טים. שני אלו מאפשרים לך ליצור קומבינציות עמוד שונות עם וידג'טים שונים. ההיררכיה הבסיסית של הדברים הוא כדלהלן:

אזורים

אזור הינו כל אסופת עמודות הוידג'טים שאנחנו רוצים להחיל עליהם הגדרות עיצוב שונות. במערכת יש לנו שני סוגים של אזורים: רוחב תוכן מלא (Boxed) ו 100% רוחב (צד לצד) ככל שפריסת העמוד מאפשרת.

עמודות
בתוך כל אזור יש עמודות אליהן גוררים את הוידג'טים לתצוגה. ניתן לשנות את רוחב העמודה לפי אחוזים באמצעות כפתורי הגדלה/הקטנה המרחפים בעת מעבר על העמודה.

וידג'טים

הוידג'טים, הם האלמנטים שמוצגים בסופו של דבר על העמוד. הוידג'טים מופיעים בתוך עמודות, כאשר ניתן למקם אין ספור וידג'טים בכל עמודה. באמצעות כפתורי הגדלה/הקטנה שקיימים בכל וידג'ט ניתן להגדיר את הרוחב שלו בתוך העמודה לפי אחוזים, כמו כן ניתן לשכפל או להזיז את הוידג'ט בין העמודות השונות.

איך מתחילים?

בעת יצירת עמוד חדש, תוכלו לראות מספר לשוניות, כאשר הראשונה שבהן זה עורך טקסט – הרגיל והמוכר של וורדפרס והאחרונה שבהן זה Builder – באמצעותו ניתן ליצור עמודים בפריסות ועיצובים שונים.

שימו לב: במידה ואתם שומרים את העמוד על מצב Builder אז רק התוכן שמופיע בו יוצג בפרונט של העמוד. כך שאם יש לכם תוכן בעורך טקסט הרגיל, הוא לא יופיע בפרונט, אלא רק ישאר בעריכת העמוד.

כדי להתחיל את העבודה עם הבילדר, יש לגרור וידג'ט לתוך אזור (Section) כלשהו. קליק על האייקון בצד שמאל של הוידג'ט יפתח לכם אזור התוכן של הוידג'ט בו ניתן להגדיר את האפשרויות השונות.

ברירת מחדל של תצוגת הוידגט היא 100%. ניתן להקטין ולהגדיל את התצוגה (דבר המאפשר תצוגה של מספר וידגטים בשורה אחת) באמצעות הכפתורים – ו-+ בצד ימין של הוידג'ט, כמו כן ניתן לשכפל או להסיר אותו באמצעות הכפתורים שנמצאים בתחתית כל וידג'ט‬

טיפ שימושי: ניתן להפריד בין השורות של הוידג'טים באמצעות שימוש בוידג'ט "מפריד" שיעשה לכם קצת סדר בין השורות.

כל וידג'ט ניתן להוסיף CSS Classes ייחודי להגדרות עיצוב ב CSS עד רמת הפיקסל.

אתם מוזמנים גם להתקין את התוסף Pojo Builder Animations שיוסיף לכם אפשרות בחירה לכל וידג'ט של אנימציית כניסה ייחודית.

ספריית הטמפלטים

אחרי שבנינו את מבנה התוכן הרלוונטי ניתן לשמור את מבנה התוכן כטמפלט ולעשות בו שימוש בעמודים אחרים, או ליצור באמצעותו גיבוי של מבני תוכן שונים ובלחיצת כפתור ניתן לייבא או לייצא את הטמפלט לעמודים אחרים באתר.

בתחתית כל Builder מופיעים שני כפתורים:
– שמירת טמפלט: לחצו עליו ותשמרו את התוכן כטמפלט לספריית הטמפלטים
– ספריית טמפלטים: בעת לחיצה על כפתור זה יפתח לכם חלון ספריית הטמפלטים לטעינה בעמוד

« בחזרה לתיעוד