« בחזרה לתיעוד

מדריך התאמה אישית לערכת העיצוב

במדריך הזה אנחנו נסביר איך משתמשים באזור ההתאמה אישית של התבנית שלנו. שימו לב – ייתכנו שינויים בין ערכות העיצוב השונות. המדריך נכתב על התבנית אטלנטה, אך רוב הדברים יהיו דומים מאוד בין תבנית אחת לאחרת.

אל אזור התאמה אישית ניתן להגיע גם מתוך מערכת הניהול > תחת הלשונית עיצוב. וגם מתוך סרגל הניהול בחזית האתר.

Customize - Logo

1. לוגו

באזור הלוגו ניתן לבחור את תמונת הלוגו שתופיע באתר או לחילופין לשים את שם האתר ללא תמונת לוגו. ניתן לשחק עם האחוזים של גודל הלוגו להתאמה מירבית וכן להגדיר את הריווח העליון (Margin Top) מעל הלוגו.

2. רקע

באזור הרקע ניתן לבחור את צבע הרקע או תמונת רקע של האתר. שימו לב – בתבניות מסוימות הרקע חל גם על אזור התוכן עצמו. בדרך כלל בכל מקום בו ניתן לשלוט על הרקע, ניתן לעשות זאת בשתי דרכים: צבע רקע ותמונת רקע. לצבע רקע ניתן לבחור באמצעות ה Color Picker צבע מסויים או כל צבע אחר במבנה HEX. לתמונת רקע ניתן לבחור תמונה מתוך המדיה ולתת לה מאפיינים שונים: מיקום/Position, חזרה/Repeat, גודל/Size, גלילה/Scroll.

3. הידר – Header

ניתן לשלוט על גובה ההידר של האתר (ראש האתר) ועל רקע אזור ההידר.

4. תפריטים

ניתן לבחור את התפריט הראשי של האתר וכן לבחור תפריט מותאם אישית לגרסת המובייל. כמו כן ניתן לשלוט על כל מאפייני העיצוב של התפריטים: צבעים וטיפוגרפיה.

Customize - Typography2

5. טיפוגרפיה

זהו האזור ששולט על כל מאפייני העיצוב של הטקסטים באתר. ניתן לשלוט על:

  • טקסט כללי
  • קישורים
  • Text Selection
  • כותרות H1, H2, H3, H4, H5, H6

לכל מאפיין ניתן לבחור צבע, בחירת פונט מתוך 500+ פונטי רשת של גוגל (Font Family), גודל (Font Size), משקל (Font Weight) וגובה שורה (Line Height).

6. באנר עמוד

באנר עמוד (Page Header) מאפשר לשלוט על החלק העליון בכל עמוד באתר בנפרד ולתת לו מאפייני עיצוב שונים. אזור זה מאפשר לתת תמונת רקע, סליידר או מצגת בראש העמוד.

Customize - Layout

7. פריסת עמוד

ניתן לבחור פריסת עמוד ברירת מחדל לכל חלק באתר: פוסטים, עמודים וגלריות – סרגל צדדי משמאל, סרגל צדדי מימין, רוחב מלא ללא סרגל צדדי, ובעמודים ניתן לבחור מצב 100% רוחב – המאפשר לבנות עמודים בקומות.

8. פוטר (Footer)

האזור התחתון של האתר כולל בד"כ אזור וידג'טים. ניתן לשלוט על צבע הרקע וכן על הטיפוגרפיה הכללית וכותרות הוידג'טים

9. קרדיט

שליטה על הרקע והטיפוגריה של שורת הקרדיט בתחתית האתר

בסרטון הבא תוכלו לראות דוגמא לעבודה עם מערכת התאמה אישית שלנו (Customizer):


אם עדיין אתה נתקל בבעיות בעת העבודה עם אזור ההתאמה האישית, תוכל להיעזר בפורום התמיכה שלנו.
בהצלחה!

« בחזרה לתיעוד