« בחזרה לתיעוד

מדריך לתבנית בת – Child Theme

בעבר, משתמשים היו משנים את קבצי תבנית המקור כך שתתאים לצרכים שלהם, אולם בשדרוג התבנית כל השינויים שלהם היו נדרסים. שימוש תבנית-בת מאפשר לנו לשנות תבניות בצורה חכמה כך שאם התבנית המקורית עוברת שדרוג, השינויים שלנו לא נדרסים.

ערכת עיצוב בת מאפשרת לנו ליצור ערכת עיצוב שיורשת את כל התכונות שלה מערכת העיצוב ראשית (אב) ולערוך את התכונות והמאפיינים על פי הצרכים שלנו.

ערכת עיצוב בת גם מאפשרת לכם לתת לערכת העיצוב שם מותאם אישית, תמונה מותאמת אישית באזור ערכות העיצוב בניהול – והכי חשוב: לשנות, לערוך, להוסיף קוד מותאם אישית ללא סיכון של דריסה על ידי עדכון ערכת הנושא הראשית.

שימו לב: אנו ממליצים לא לעשות שום שינויי קוד בערכת העיצוב הראשית שלנו. במידה ואתם רוצים לעשות שינוים בקוד, אנא היעזרו בערכת עיצוב בת המצורפת.

איך ערכת עיצוב בת עובדת?

בעיקרון ברגע שערכת עיצוב בת מופעלת, וורדפרס יחפש את קבצי ערכת העיצוב בתיקיה של ערכת בת. אם הקובץ לא קיים בערכת בת, המערכת תעבור לקחת את אותו קובץ מהערכה הראשית. במילים אחרות: אם יש קובץ "header.php" בערכת בת – וורדפרס ישתמש בקובץ הזה, אם הקובץ הזה לא קיים, המערכת תעבור להשתמש בקובץ "header.php" שנמצא בערכת עיצוב הראשית.

רוצים לדעת איך ליצור ערכת עיצוב בת משלכם? היכנסו לתיעוד הרשמי של וורדפרס להסבר מפורט.

ערכת עיצוב בת של Pojo

לצורך כך, אנחנו כבר מביאים לכם כחלק מהורדת ערכת העיצוב גם ערכת עיצוב בת (theme-child.zip) מוכנה, שתטען אוטומטית את ערכת עיצוב הראשית אותה רכשתם. ככה תוכלו לפתוח בקלות ובמהירות ערכת עיצוב מותאמת בשבילכם.

אם ברצונכם להשתמש בערכת בת שלנו, אנא בצעו את סדר הפעולות הבא:
1. התקינו את ערכת העיצוב הראשית במערכת
2. לאחר מכן התקינו את ערכת עיצוב בת
3. שימו לב שהקובץ צריך להיות שם של ערכת העיצוב + המילה child, לדוגמא: atlanta-child.zip
4. הפעילו את ערכת עיצוב בת

יש לכם כבר תבנית אב של Pojo ועכשיו אתם רוצים לעבור לתבנית בת? אין בעיה.

גם אם אתם משתמשים כבר בתבנית אב אתם עדיין יכולים לעבור לתבנית בת ולשמור את כל ההתאמה אישית שביצעתם בה. כל מה שצריך לעשות זה:

1. ליצור גיבוי שיהיה זמין למקרה חירום
2. להתקין את התבנית בת של ערכת העיצוב שלך אך לא להפעיל אותה בינתיים
3. יש לעבור בתבנית הראשית – אל > אפשרויות תבנית > כלים > ייצוא התאמה אישית > לייצא את הקובץ הגדרות
4. להפעיל את התבנית בת – לעבור אל > אפשרויות תבנית > כלים > ייבוא התאמה אישית > לייבא את הקובץ הגדרות שהוצאתם מהתבנית הראשית

עכשיו האתר שלכם מופעל באמצעות תבנית בת, מה שמאפשר לכם לעשות שינויי קוד ללא חשש, ככה גם תוכלו לעדכן את התבנית אב שלכם בכל פעם שאנחנו מוציאים עדכון מבלי לדרוס את השינויי קוד שביצעתם.

לחצו כאן לעוד מידע על התקנת ערכת עיצוב וורדפרס של Pojo

« בחזרה לתיעוד